TÜRKCAN YAPI çalışma alanlarında çevreye duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bütün çalışma alanlarında işçi ve iş güvenliği tedbirlerini ön planda tutan TÜRKCAN YAPI, yaptığı risk değerlendirme çalışmaları ile iş kazalarını önlemek için güvenlik tedbirlerini itinayla almaktadır.

2010 yılında Cevdet BABACAN, Hasan ÜSTÜNSOY ve Murat YERTÜRK bilgi ve deneyimlerini bir potada eriterek güç birliği yapmaya ve TÜRKCAN YAPI Madencilik ve İş Makineleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ni kurarak bu çatı altında kurumsal olarak büyümeye karar vermişlerdir. TÜRKCAN YAPI, her zaman kaliteye, bilgi birikimine ve teknoloji geliştirmeye özel bir önem vermiştir. TÜRKCAN YAPI ‘nın hedefi; Türkiye’nin ve Dünya’nın bayındırlık hizmeti ve iş makinaları ihtiyaçlarında önemli görevler üstlenmek ve bu görevleri başarı ile tamamlamaktır. TÜRKCAN YAPI, dinamik deneyimli kadrosu ve geniş makine parkıyla her türlü tünel kazı, tahkimat, enjeksiyon, su yalıtımı ve kaplama betonu konularında başarılı çalışmalar yapmaya devam etmektedir. TÜRKCAN YAPI çalışma alanlarında çevreye duyarlı, sosyal sorumluluklarının bilincinde olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bütün çalışma alanlarında işçi ve iş güvenliği tedbirlerini ön planda tutan TÜRKCAN YAPI, yaptığı risk değerlendirme çalışmaları ile iş kazalarını önlemek için güvenlik tedbirlerini itinayla almaktadır. TÜRKCAN YAPI üstlendiği işleri zamanında ve kaliteden ödün vermeden tamamlayarak kendisine sektöründe saygın ve güvenilir bir kuruluş olduğunu ispatlamıştır.

2010 Yılında temelleri atılan Türkcan Yapı, Cevdet Babacan, Hasan Üstünsoy ve Murat Yertürk’ün bilgi ve birikimlerini tek çatı altında toplama kararı alarak kurulmuştur. Yola çıktığımız ilk günden itibaren yaptığımız her çalışmayla sektörde önemli bir yere sahip olduk. Türkcan Yapı olarak, çeşitli ölçekte Metro Tüneli, Karayolu Tüneli ve Su Tüneli inşaatlarını bitmeyen enerjimiz, dinamik ve deneyimli kadromuz, geniş makine parkımız ile yapmaktayız. Türkcan Yapı ailesi olarak, kendimize ilke edindiğimiz “En önemli yatırım, insana yapılan yatırımdır” sözünden yola çıkarak, işçi sağlığı ve güvenliği politikamızla, kalite standartlarımız ile ve çevreye olan duyarlılığımız ile, sektörde hızlı ve emin adımlarla ilerlemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Şirketimiz tamamlamış olduğu projelerle sektörde yükselmeye ve yeni değerler yaratmaya devam etmektedir. 

Cevdet BABACAN; 10.03.1961 yılında Bitlis ili Ahlat ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1979 Yılında Kınık Sulama tünelleri inşaatında iş hayatına başlayan Cevdet Babacan bu projenin ardından, 1983-1989 yılları arası Balıkesir İkiztepe tünel projesi, 1989-1990 Karacaören Barajı Sulama tünelleri, 1990-1992 Taşoluk Tüneli, 1992-1995 Antalya Isparta Karayolu tüneli inşaatı, 1995-1998 Beykoz tüneli inşaatı, 1998-2001 Alanya Dim barajı, 2001-2003 Pozantı Karayolu tünel inşaatı, 2003-2004 Yahyalı Kayseri su tüneli inşaatı, 2004-2005 Ankara Keçiören metro inşaatı, 2005’ten buyana İstanbul Metro Tünelleri inşaatlarında görev almıştır. 1987 Yılında Vildan Babacan ile evlenen Cevdet Babacan’ın Rıdvan ve Büşra Babacan adında iki çocuğu vardır.

Hasan ÜSTÜNSOY; 19.05.1966 yılında Bartın ili Kozcağız-Bakioğlu köyünde dünyaya gelmiştir. İlk iş hayatına,1983 yılında Kınık su tünellerinde başlayan Hasan Üstünsoy, bu projenin ardından 1988-1990 yılları arasında Urfa Atatürk barajı sulama tünelleri, 1989-1990 arasında Burdur Karacaören barajı sulama tünelleri, 1990-1992 yılları arasında Adana Taşoluk Tünelleri, 1992-1993 İzmir Aydın otoyolu tünelleri, 1994 yılından buyana İstanbul Metro Tünelleri inşaatlarında görev almıştır. 1983 Yılında Sultan Üstünsoy ile evlenen Hasan Üstünsoy’un Yılmaz, Şengül, Ercan ve Serhat Üstünsoy adında dört çocuğu vardır. 

Murat Yertürk 1981 yılında, Sakarya ili, Pamukova ilçesinde dünyaya geldi. On Sekiz Mart Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü, fakülte birincisi olarak 2005 yılında bitirdi. İlk iş hayatına aynı yılda İstanbul 4. Levent – Ayazağa Metro İnşaatı Projesi’nde başladı. Ardından İstanbul içinde çeşitli metro ve karayolu projelerinde mühendis olarak çalıştıktan sonra Cevdet Babacan ve Hasan Üstünsoy ile birlikte kader birliği yaparak Türkcan Yapı Şirketi’ni kurdular.